R E K L A M A
PEČUJTE O ZDRAVÍ

Průběh diety

Čtyři fáze Dukanovy diety

Dukanova dieta sestává ze čtyř fází: 1. fáze – ofenzivní, 2. fáze – alternativní, 3. fáze – konsolidační a 4. fáze – konečné.

V prvních dvou fázích dochází k vlastnímu hubnutí, které jde velmi rychle, což je pro hubnoucího člověka velmi motivující. Lze takto bez problému zhubnout i desítky kilogramů. Aby však po zhubnutí nenastal jojo efekt a člověk nenabral shozené kilogramy zase zpátky, musí pokračovat v dalších dvou fázích. Ale ty už jsou příjemnější.

Tato dieta není tak frustrující, protože při ní nemusíme počítat kalorie, ani odvažovat přesná množství jídla a ani dodržovat časy konzumace. Dukanova dieta v tomto ohledu poskytuje naprostou svobodu. Není to vlastně dieta, ale spíš takový plán hubnutí. A je nutné ho brát jako celek, který je nutno absolvovat celý, jinak to nemá smysl.

Aby byla tato dieta účinná, je nutné ji správně dodržovat a hlavně pochopit veškeré její principy a zásady. Proto si před zahájením diety důkladně nastudujte všechny čtyři fáze této diety v uvedených záložkách, povolené potraviny v jednotlivých fázích a také veškerá doporučení.

 

Potřebné suroviny pro přípravu receptů najdete v našem eshopu  www.dietashopbrno.cz