R E K L A M A
PEČUJTE O ZDRAVÍ

Pohyb

Pohyb = velký pomocník při hubnutí

Je známá věc, že po fyzické aktivitě se hubne. Pohyb je zkrátka při hubnutí velmi důležitý, protože je rozdíl, jestli budeme držet pouze dietu anebo budeme držet dietu a u toho se i hýbat.
S pohybem nám kila půjdou snáze dolů a navíc se nám při fyzické aktivitě zpevní tělo, což jistě všichni chceme, abychom lépe vypadali. Sportovat však není snadné pro každého, zvlášť pro lidi s nadváhou nebo i se zdravotními problémy je to docela obtížné. Proto je důležité začít alespoň s tím, co sami ve většině případů zvládneme nejsnáze. A tím je chůze.

Chůze je nejpřirozenější tělesná aktivita, při níž se zapojují svaly nejen nohou, ale celého těla. Chodit může téměř každý, (až tedy na nějaká zdravotní postižení), i velmi obézní lidé zvládnou chůzi, protože je to nejméně únavná aktivita. Proto je nejlépe začít procházkami. Zajímavé je, že při chůzi se spálí stejné množství kalorií jako u různých sportů, jako je např. tenis nebo další. Při chůzi optimálně udržujeme většinu hlavních tělních funkcí, jako je např. dýchání, krevní oběh, hormonální sekrece, udržujeme dobrý stav svalů, kostí i mysli. Tím nás chůze chrání i před stárnutím.

Dr. Dukan předepisuje ve své dietě chůzi:
v ofenzivní fázi 20 minut
v alternativní 30 minut
v konsolidační 25 minut
ve stabilizační 20 minut
Když budete chodit déle, je to jen dobře.

Nejlepší způsob chůze je svižná chůze. Chůze bezprostředně po jídle dokonce zvyšuje vydávání kalorií o 30 %, takže je mnohem účinnější. Při chůzi se držte zpříma, zapojujete tím i svaly zad, ramen a krku.
Výborná je chůze do schodů. Při této chůzi se stahují největší svaly našeho těla a tím spálíme větší množství kalorií. Navíc je to výborná prevence proti infarktu.

Při rychlém hubnutí je problém, že kůže se nestačí tak rychle stáhnout, takže se nám může stát, že budeme mít povolené některé partie těla. Nejčastěji můžeme mít povolené a vystouplé břicho, povislé a změklé hýždě, povolenou zadní stranu paží a povadlá stehna. Abychom tomuto problému předešli nebo ho alespoň zmírnili, je dobré osvojit si pár cviků na tyto problematické partie.
Dr. Dukan doporučuje ve své knize DUKANOVA DIETA – Jak rychle a přitom trvale zhubnout speciální cviky, kterými dosáhnete zpevnění těchto problémových částí těla.

Z vlastní zkušenosti vím, že při některých zdravotních problémech není chůze vždy snadná, např. při problémech s koleny, někdy i s páteří, či jinými problémy. Já v tomto případě doporučuji snažit se dodržet alespoň těch předepsaných 20 – 30 minut chůze, (pokud to lze), ale dále se netrápit a pokud můžete, jezděte na kole či rotopedu, což např. při problémech s koleny lékaři vřele doporučují.

Pokud můžete sportovat bez problémů, vyberte si sport podle libosti. Je to jedno.

Je důležité se hýbat!!!