R E K L A M A
PEČUJTE O ZDRAVÍ

Stagnace hubnutí

Při Dukanově dietě se v 2. fázi stává, že se váha zastaví a přestane klesat a třeba i 3 týdny se ani nehne, naopak může i skočit trošku nahoru, a to aniž bychom dietu nějak porušili. Tomu pan Dr. Dukan říká nezasloužená stagnace. Nesmíte se tím nechat zaskočit ani odradit a musíte pokračovat v dietě dál, i když z toho budete nešťastní, ale ono se to nakonec umoudří a kila zase pofrčí dolů. Jen musíte vydržet!

 

Stává se to hlavně v okamžiku, kdy tělo, které díky překvapení z diety ztratilo snadno nějaká kila, začne bránit svoje rezervy a najede na úsporný režim. Nebo začneme z nějakého důvodu zadržovat vodu. Důvodem můžou být hormonální změny, menstruace, užívání léků, pití hodně perlivých nápojů bohatých na sodík, přílišné solení, apod. U lidí, kteří drželi mnohokrát dietu, to může být tím, že tělo už odolává každé dietě a jejich metabolismus najede na úsporný režim. Může to být i špatným vylučováním.
V době stagnace se nesmíme vzdávat, naopak bychom měli takzvaně přitlačit na pilu a začít se bránit! Nejlepší je přidat více pohybu, svižnou chůzi zvýšit i na 1 hodinu denně a omezit potraviny pouze na čisté bílkoviny. Na zácpu doporučuje pan Dr. Dukan lžičku parafínového oleje, který má projímavý účinek.
Stagnace během diety může nastat i několikrát. Musíme toto období prostě přečkat a nebýt nešťastní, že váha nejde dolů a radovat se aspoň z toho, když váha nepůjde nahoru.

Také se mi stává při střídání bílkovinných dnů se zeleninovo-bílkovinnými, že mi po té zelenině váha vyleze nahoru, někdy o ½ kila, jindy i o kilo, i víc. Ale pak to spadne zase samo dolů a někdy i níž, aniž bych se nějak víc snažila, takže ve výsledku hubnu, jen jsem některá rána trochu naštvaná.
Pan dr. Dukan doporučuje vážit se každé ráno, protože nás velmi povzbuzuje, když vidíme, jak váha ubývá. Jen někdy nám to zkazí náladu, když váha dolů neleze, spíš naopak, ale z toho se nesmíme nechat vydeptat.