R E K L A M A
PEČUJTE O ZDRAVÍ

Všeobecné rady

1. Jezte tak často, jak budete chtít. Snažte se najíst dřív, než budete mít velký hlad. Tím předejdete tomu, že byste snědli, na co přijdete. Jezte pomalu a pomalu potravu také žvýkejte. Vychutnávejte si každé jídlo.

2. Jezte raději častěji, žádná jídla nevynechávejte, (dodržujte vždy alespoň ty 3 hlavní jídla denně), protože kromě toho, že pak budete mít větší hlad a sníte toho jistě více, dojde k tomu, že Vaše tělo se bude snažit vytěžit z jídla mnohem více, než když budete jíst pravidelně.

3. Hodně pijte, i při jídle, protože voda ředí potraviny a tím zpomaluje jejich vstřebávání. Budete se také cítit více nasyceni.

4. Nikdy Vám nesmí dojít potraviny vhodné pro naši dietu, protože pak byste mohli sáhnout i po něčem, co je zakázáno. Mějte vždy dostatek zásob.

5. Než se naučíte, co je povoleno a co je zakázáno, raději se přesvědčte. Noste raději u sebe seznam, abyste se nespletli.

6. Nezapomínejte užívat denně ovesné otruby!

7. Snídaně Vám nastartuje den. Naučte se pořádně se nasnídat. Jezte i na snídani potraviny bohaté na bílkoviny.

8. Nejdůležitější tělesnou aktivitou je chůze. Choďte, co nejvíc můžete. Zapomeňte na výtahy a choďte do schodů pěšky. Je to super nejen pro hubnutí, ale také tvarování postavy. Kdykoliv můžete, raději stůjte, než byste seděli nebo leželi. Při stání mějte svoji váhu rozloženou na obě nohy. Nejenže tím budete posilovat svaly, ale spotřebovává se tím i energie.

9. Neoblékejte se příliš teple a vyhýbejte se přetopeným místnostem, protože i díky chladu spalujete kalorie, (tělo, aby se zahřálo, musí vydávat energii). Můžete spalovat kalorie i chladnější vodou při sprchování.

10. Pijte chladné nápoje, jezte studená jídla a cucejte kostky ledu. Tělo musí na ohřátí potravy také vynaložit energii.