R E K L A M A
PEČUJTE O ZDRAVÍ

MOJE ZKUŠENOSTI

Zkoušeli jste už všechno možné, abyste zhubli, a přesto to nikdy nemělo trvalý efekt? Právě naopak? Po pár zhubnutých kilech jste časem přibrali ještě víc? V tom případě si přečtěte moje zkušenosti s Dukanovou dietou, které jsem sepsala asi po půl roce, co jsem tuto dietu začala poctivě držet:

Já to velmi dobře znám. Diety držím snad celý svůj dospělý život, což je přes 20 let. Za mlada se to ještě celkem dařilo držet pod kontrolou a udržet si štíhlejší postavu. Dokonce i po prvním porodu, kdy jsem přibrala 25 kg, jsem je díky hladovění shodila za 3 měsíce. Bohužel po 2. porodu, kdy jsem přibrala 30 kg, (a to jsem se nijak nepřejídala), mi 10 kg zůstalo a už jsem se jich nezbavila. Naopak! Za posledních 10 let se mi podařilo nabrat ještě necelých 30kg, přestože jsem držela různé diety, dodržovala všelijaké jídelníčky, chodila pravidelně cvičit do fitka, dřela doma na rotopedu a jiných pomůckách, atd.

Občas byl i nějaký ten úspěch, jako např. když jsem pod vedením dietoložky zhubla 10 kg, jenže to byla fakt dřina a odříkání a to dlouhodobě nešlo vydržet, takže časem jsem zase zajela do svých kolejí a přibrala vše i s úroky. A nemyslete si, že jsem se nějak moc přejídala. Celkem jsem se držela, jenže vždycky přes vánoce a přes dovolené jsem něco málo přibrala a už to nikdy nešlo dát dolů. Takže vlastně plíživě kila neustále přibývala a já byla čím dál víc na dně. Už mě nebavilo ani chodit nakupovat oblečení, protože jsem si ve všem připadala jako naditá jitrnice a v těch velkých velikostech není ani moc na výběr. Styděla jsem se za sebe.

Všichni odborníci mi říkali, že naopak jím málo, (ale ty nesprávné potraviny), že jsem si „rozhasila“ celý metabolismus tím velkým množstvím diet. Že moje tělo vůbec nespaluje a navíc zadržuje vodu, takže to musíme rozhýbat. Vypracovali mi jídelníček a navrhli cvičení. Výsledek byl ten, že jsem sice jedla mnohem více, ale potraviny, které mi většinou vůbec nechutnaly, mnohem víc jsem sportovala, ale nezhubla jsem vůbec nic. Spíš jsem byla víc zničená. Navíc jsem musela jíst pravidelně 5x až 6x denně po malých porcičkách a to mi vůbec nevyhovovalo, protože jsem tolik jídel denně vůbec nestíhala a taky jsem někdy po malé porci oběda měla ještě hlad. Takže je jasné, že jsem to zase nevydržela a kila šla zase nahoru. 

Říkala jsem si, že to není možné, že se tak snažím, a přesto to k ničemu nevede. Napadlo mě, jestli to není štítnou žlázou. Tak jsem si zašla k lékařce, která na mě koukala jako na hypochondra, protože žádné zjevné příznaky jsem neměla. Ale protože mi to domluvil známý, tak mě vzala na testy a ejhle, problém se štítnou žlázou se prokázal. Tak jsem musela začít brát léky, ale tím kila dolů stejně nejdou, jak jsem se mylně domnívala. Naopak mi paní doktorka řekla, že musím zhubnout aspoň 10 kg, protože ohrožuji svoje zdraví. Mé zoufalství vrcholilo.

A pak jednou jsme takhle doma seděli s mou „skorošvagrovou“, která je také odbornice přes výživu a tělesný pohyb. Já si s ní moc o svých problémech nikdy dřív nepovídala, protože jsem se styděla za svoji váhu, proto jsem raději chodila k cizím odborníkům. No a ona mi řekla o DUKANOVĚ DIETĚ. Říkala, že ji držela i její maminka a zhubla bez problémů 16 kg a dokonce si to tak oblíbila, že se podobně stravuje i nadále. Také mi řekla, že nezná nikoho, kdo by tuto dietu opravdu držel a nezhubl. 

Začalo mě to zajímat. Našla jsem si něco o této dietě na internetu a taky jsem si hned objednala 2 knihy od jejího autora dr. Dukana. V knize DUKANOVA DIETA – Jak rychle a přitom trvale zhubnout popisuje dr. Pierre Dukan teorii své diety tak poutavě a přesvědčivě, že jsem vůbec neváhala a do diety se pustila. A udělala jsem moc dobře. Je to jediná dieta, která na mě zafungovala. Jsem absolutně šťastná! Po prvních 10 týdnech jsem zhubla 15 kg. Což mě strašně příjemně překvapilo. Po 5 měsících to už bylo 25 kg. A přitom nemusím dodržovat přesný jídelníček ani přesný čas konzumace!

Z povolených potravin jím to, co mám nejraději, na co mám chuť a hlavně – kdy chci a kolik chci.
Je spousta receptů, které tuto dietu činí dlouhodobě snesitelnou. Také proto, že můžu jíst i sladké pormy (s umělým sladidlem, na které jsem si brzy zvykla). Spoustu jídel si přizpůsobuji pro mou dietu z receptů, které běžně vařím pro svoji rodinu a není to problém, jen musím použít nízkotučné a cukrem neslazené potraviny. Pro inspiraci si také chodím do 2. Dukanovy knihy DUKANOVA DIETA ve 350 receptech.

A co pohyb? Jsem až překvapena, že mi stačí pouze ty půlhodinové procházky doporučené dr. Dukanem, a přesto hubnu. Ale pro zvýšení účinnosti je dobré sportovat. Je spousta lidí, co chce zhubnout, ale nemohou se moc hýbat ze zdravotních důvodů. Já jsem na tom podobně. Mám 2 vyhřezlé ploténky a ty mě dost často zlobí, takže někdy na čas musím na sportování zapomenout. A přesto dieta funguje!
Ale sportování určitě hubnutí pomáhá, proto když můžu, jezdím na kole, lyžuji, plavu a chodím do fitka, abych pomohla spálit nějaké ty kalorie a tím shodit nějaké další kilo.

Takže, kdo můžete, sportujte! Kdo nemůžete ze zdravotních důvodů, snažte se aspoň donutit k nějakým těm procházkám. A nebojte se! Když se budete snažit, kila půjdou dolů. 

Všem, kdo chtějí zhubnout i desítky kil, tuto dietu vřele a s čistým svědomím doporučuji.

Když budete všechno poctivě dodržovat, což není až tak hrozně těžké, (a to říkám já, která nemám tak pevnou vůli a jsem dost mlsná), určitě se to podaří i Vám! 

Mně se splnil můj největší dlouholetý sen! Už jsem vůbec nedoufala, že bych někdy zhubla. Byla jsem smířená, že budu stále jen tloustnout a tloustnout, až se budu úplně kutálet. A on se stal zázrak…