R E K L A M A
PEČUJTE O ZDRAVÍ

DD a cukrovka

Pokud máte cukrovku nebo jen díky rodinné anamnéze sklony k ní, je tato dieta pro vás jako stvořená. Vždy je však nutné dodržování diety konzultovat s vaším diabetologem!

Pokud jste závislí na inzulínu, dr. Dukan doporučuje zařadit do vašeho jídelníčku raději trojnásobnou dávku ovesných otrub, tzn. jednu dávku ráno, druhou v poledne a třetí večer. Ovesné otruby totiž zpomalují vstřebávání příliš rychlých cukrů a sacharidů, což vám pomůže odbourat inzulínové špičky vedoucí k hypoglykémii. To by příznivě ovlivnilo váš stav, bylo by vám lépe a nepotřebovali byste tolik inzulínu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jestliže neberete inzulín, ale jen léky, dr. Dukan doporučuje zařadit do vašeho jídelníčku dvojnásobnou dávku ovesných otrub, tzn. jednu dávku ráno a druhou večer, abyste se nasytili a usnadnili kontrolu cukrovky.
Střídejte čistě proteinové dny se dny s proteiny a zeleninou a jezte hodně ryb.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Máte-li sklony k cukrovce, nebo jste měla těhotenskou cukrovku, nebo jste už v prediabetickém stavu, domluvte se se svým lékařem a snažte se držet Dukanovu dietu, protože díky této dietě můžete cukrovce zcela předejít a úplně se uzdravit.