R E K L A M A
PEČUJTE O ZDRAVÍ

Čisté bílkoviny

Čisté bílkoviny jsou stavebním kamenem Dukanovy diety.

Dukanova dieta je založena právě a konzumaci čistých bílkovin.

V čem je to výhodné?

Bílkoviny mají nízkou kalorickou hodnotu, což je pro naši dietu velmi důležité.
Čisté bílkoviny nám dovolují hubnout, aniž bychom ztratili svalovou hmotu a ochabovala nám kůže, protože proteiny jsou nejdůležitější součástí svalů a kůže a také zaručují její elasticitu. Také nám díky proteinům z této diety nehrozí řídnutí kostí a stárnutí tkání, jak se to může stát u jiných diet.
Čisté bílkoviny také snižují chuť k jídlu. Navíc při strávení pokrmu bohatého na bílkoviny musí tělo vynaložit více energie než na tuky a cukry, a také to trvá déle, což ve výsledku celkově snižuje příjem kalorií z tohoto jídla a navíc po takovém jídle nemáme delší dobu hlad. Je pravda, že vyšší konzumace bílkovinných jídel může více zatěžovat organismus, protože po jejich strávení zůstává v těle více odpadu jako např. kyselina močová, ale pokud budeme dostatečně pít (hlavně čistou vodu, nejlépe až 3 litry), normální zdravé ledviny tyto zplodiny z krve odfiltrují. Voda při této dietě čistí organismus a zlepšuje její výsledky.
Konzumace čistých bílkovin spolu s dostatkem vody má také příznivé účinky na potlačení celulitidy.
Voda také pomáhá zasytit organismus, takže nezapomínejte hodně pít i v průběhu jídla!
Snažte se také málo solit, protože sůl zadržuje vodu v tkáních.


Kde se nachází čisté bílkoviny?

Bílkoviny jsou obsaženy především v potravě živočišného původu, a to v mase, ve vnitřnostech, v mořských plodech, ve vejcích a mléčných výrobcích. Můžeme je ale najít i v rostlinných potravinách, jsou to např. luštěniny. Tyto bílkoviny jsou však nekompletní, protože neobsahují všech 8 aminokyselin. Navíc obsahují škroby a tím pádem sacharidy, takže nejsou pro hubnutí vhodné.

 

 

V čem spočívá účinnost Dukanovy diety?

Dukanova dieta není dieta jako každá jiná. Je velmi specifická. Je zaměřená na potraviny s maximálním obsahem proteinů. Nemusíme si při této dietě hlídat ani počty kalorií ani množství jídla, ani to, že bychom museli jíst pravidelně po 3 hodinách. Je to úplně jedno, každý ať si jí, kdy mu to vyhovuje a kolik chce sníst. Jen je nutné omezit se na určité potraviny, které obsahují maximum proteinů a minimum tuků a cukrů (nejlépe žádné).
Tuto dietu nelze dodržovat polovičatě. Aby to fungovalo, musíme ji dodržovat podle hesla všechno nebo nic! A pokud ji budeme dodržovat poctivě, není možné, abychom nezhubli!!! (Tak jako to bývá u mnohých jiných diet.)